Со комбе удрил во скеле на кое имало работник, со тешки повреди е пренесен во болница

Од:

На прилепската улица „Поп Аврамија“, во утринските часови на 12 март товарно возило „пежо боксер“, со прилепска регистрација, управувано од 46-годишен прилепчанец, при разминување со непознато возило, со десниот ретровизор удрилo во дрвена необележана талпа од скеле.

Притоа од скелето паднал 67-годишен градежен работник од Прилеп.

Во незгодата работникот се здобил со тешки повреди и итно бил пренесен во Општата болница во Прилеп за укажување на лекарска помош.

На местото на настанот извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од прилепската полиција.

 

Би можело да ве интересира

Три лица загинаа, а 12 се повредени на патот Прешево-Бујановац

Учесник во сообраќајка превезувал мигранти, странците избегале од местото на несреќата

А1он

Едно лице загина и тројца сe повредени во сообраќајна несреќа на преминот Стража

Тројца повредени во сообраќајна несреќа кај Виница

Загина познат хрватски олимпиец

А1он

Падна скеле во центарот на Загреб: Работниците преку прозорци избегале

Горан Наумовски