skele

Регион

Падна скеле во центарот на Загреб: Работниците преку прозорци избегале

А1он
Командатот на загребската противпожарна бригада Синиша Џембрих изјави дека при уривањето на скелето на полициската зграда на улица Петрињска бр.30 нема повредени бидејќи работниците успеале
Македонија

Со комбе удрил во скеле на кое имало работник, со тешки повреди е пренесен во болница

А1он
На прилепската улица „Поп Аврамија“, во утринските часови на 12 март товарно возило „пежо боксер“, со прилепска регистрација, управувано од 46-годишен прилепчанец, при разминување со