zaginat

Свет

Бизарна смрт во Барселона – човек загинал барајќи си го телефонот во скулптура на диносаурус

А1он
39-годишен турист загинал под бизарни околности во Шпанија, а полицијата ги истражува деталите откако неговото тело било пронајдено заглавено во внатрешноста од картонска скулптура на
Спорт

Италија тагува: 19-годишен фудбалер на Лацио загина во сообраќајна несреќа

А1он
Фудбалерот на младата екипа на италијанскиот прволигаш Лацио, 19-годишниот Даниел Гуерини загина во сообраќајна несреќа што се случи во средата вечер во јужно предградие на
Македонија

Еден загинат, двајца тешко повредени во сообраќајна несреќа на патот Охрид – Кичево

А1он
Еден загинат и двајца тешко повредени во тешка сообраќајна несреќа што вчера вечерта се случи на магистралниот патен правец Охрид – Кичево. До несреќата што
Македонија

Загинатиот на ридската трка во Пробиштип е долгогодишниот автомобилистички судија Кире Андреевски

А1он
Почина директорот на ридско-брзинската трка, која денеска се организираше во Пробиштип. Учесник во трката пред самиот финиш изгубил контрола над возилото и удрил во 62-годишниот
Македонија

Загина редар на трка со автомобили во Пробиштип

А1он
Редар го загубил животот на ридско-брзинска трка организирана денес во Пробиштип. Инцидентот се случил откако автомобил кој излетал од патеката удрил во редарот кој паднал
Македонија

24-годишен скопјанец загина во сообраќајка кај Пробиштип, двaјца повредени во судир на воз и автомобил во Тетово

А1он
Вчера во 19.10 часот, на локалниот пат Пробиштип-с.Ратвици, на местото познато како Леговец, автомобил „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управуван од М.С.(23) од Скопје,
Македонија

16-годишно момче од Јурумлери загина, тројца тинејџери тешко повредени во судир на мотори во Кадино

А1он
Вчеравечер во 23:45 часот во скопското село Кадино се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „Пијаџо“, без регистарски ознаки, управуван од Ф.А.(18) од Скопје, на кој
Македонија

Eден загинат и тројца повредени во сообраќајна несреќа близу Кичево

А1он
Скопјанец загина во сообраќајна несреќа што се случи попладнево околу 13:30 часот во близина на кичевското село Длапкин Дол. Повредени се уште три лица од кои
Македонија

Еден загинат и четворица повредени во железничка несреќа кај Ногаевци

А1он
Едно лице загина и четворица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи попладнето меѓу патничко моторно возило и товарен воз на обележан премин меѓу
Македонија

Македонски државјанин загина во сообраќајна несреќа во Нови Сад

Четириесет и четиригодишен македонски државјанин загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера во Нови Сад. Српските медиуми објавија дека до несреќата дошло кога автомобил