Несреќа на роденденска забава во Скопје: Малолетничка си ја изгорела десната рака

Од:

МВР денеска извести дека вчера во 10 Б.Т.(45) од Скопје пријавил дека ден претходно во игротека во скопско, на прослава на роденден на неговиот малолетен син, неговата малолетна ќерка се фатила за една од цевките во објектот, при што се здобила со изгореница на десната рака од струен удар.

Од полицијата велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Несреќа во Турција: Туристи паднаа од кабина на жичарница, има и мртви

А1он

Загина чешки турист додека фотографирал огромни бранови на Канарските острови

Четири деца загинаа, 12 се повредени во сообраќајна несреќа во Индија

Во САД: Камион на FedEx се преврте преку мост, петмина се повредени

(ВИДЕО) Тешка несреќа во Индија: Трактор полн со луѓе падна во езеро, најмалку 23 мртви, меѓу нив и деца

(ВИДЕО) Се урна хангар во Ајдахо, има загинати и повредени