pocina

Македонија

Почина неврохирургот Јовица Угриновски

А1он
На 77-годишна возраст почна познатиот неврохиругр Јовица Угриновски. За смртта информираше болницата Неуромедика. .- Со огромна жалост сакаме да ве известиме дека утрово на 77
Македонија

Почина професорката Татјана Петрушевска

А1он
На 55-годишна возраст денеска почина универзитетската професорка Татјана Петрушевска. Татјана Петрушевска беше редовен професор на Правниот факултет „Јустинијан Први” при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“
Спорт

Почина претседателот на Сојузот на спортови на Скопје Ѓорѓи Кузмановски

А1он
Трагична вест утрово ја потресе македонската атлетика. Претседателот на Сојузот на спортови на Скопје и основачот на триатлонот во Македонија, Ѓорѓи Кузмановски почина на 80
Спорт

На 47 години, почина ракометниот тренер Андон Бошковски

А1он
Еден од најдобрите македонски ракометни тренери, Андон Бошковски почина синоќа ненадејно на 47-годишна возраст. Бошковски поголемиот дел од својата тренерска кариера ја мина на клупите