Приведен криумчар на мигранти: Возел мигранти од Непал

Од:

Денеска (01.01.2024) околу 17 часот на автопатот “Пријателство”, помеѓу Табановце и Куманово, полициски службеници од РЦГР Север-ПС за ГН Сопот го лишија од слобода И.Ѓ.(32) од гевгелиско, затоа што во патничко моторно возило “пежо” превезувал три лица мигранти од Непал. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Четири работнички од Непал му избегале на газдата во Прилеп, случајот пријавен во полиција

Орце Костов

Приведен криумчар на мигранти кај Демир Капија

А1он

Приведен криумчар на мигранти, пронајдени девет лица од Сирија

(ВИДЕО) Силен земјотрес во Непал, најмалку 128 мртви: Се тресеше се до Њу Делхи

Катерина Ѓуровски

Силен земјотрес го погоди Непал

Приведен криумчар на мигранти, пронајдени пет лица од Сирија

Орце Костов