zeleznicka

Македонија

(ВИДЕО) Се запали автомобил среде раскрсница кај Железничка во Скопје

А1он
Автомобил се запали среде раскрсница помеѓу Железничка станица Скопје и зградата на „Неотел“. Едно пожарникарско возило пристигна да го изгаси пожарот, а неколку полициски возила
Македонија

Мигрант пронајден мртов на железничка станица Илинден – починал од струен удар

А1он
Машко лице било пронадено починато во пределот на железничката станица во Илинден. Според лекарите лицето починало од струен удар. По увидот било констатирано дека се
Македонија

Добра и лоша вест за мостот кај Железничка – нема сериозни оштетувања, но за пуштање ќе мора да се почека

Анита Петровска Рајковиќ
Мостот кој беше опожарен, а кој ги поврзува Железничка и Ист гејт нема сериозни оштетувања и неговата санација ќе биде полесна, односно се работи за
Македонија

(ВИДЕО) Ангелов: Постои опасност да паѓаат бетонски парчиња, мостот кај „Ист Гејт“ ќе биде затворен додека не се санира

Орце Костов
Мостот „Беласица„ кај Железничката станица во Скопје ќе биде затворен целосно за пешаци и за моторни возила се додека не се санираат штетите од пожарот
Економија

Се враќа железничката линија Скопје-Приштина

А1он
Од понеделник се враќа во сообраќај патничкиот воз Скопје-Приштина и обратно. Возот поради одредени технички проблеми не сообраќаше редовно, а со нивно надминување, повторно е
Македонија

Скопјани се жалат на остар мирис од хемикалии во воздухот вечерва

Кристијан Ландов
Граѓаните од населбата Пролет близу Железничката станица во Скопје се жалат дека вечерва осетиле мирис на пестициди кои им предизвикувал иритација на очите. Тие велат