Скопјани се жалат на остар мирис од хемикалии во воздухот вечерва

Од:
Граѓаните од населбата Пролет близу Железничката станица во Скопје се жалат дека вечерва осетиле мирис на пестициди кои им предизвикувал иритација на очите. Тие велат дека мирисот е неподнослив и навлагал во нивните домови.
Локалното население се жали дека се обиделе случајот да го пријават во инспекциските служби, но не успеале, бидејќи никој не одговарал на телефонските повици.

Би можело да ве интересира

Нема веќе вадење пасоши без закажување, денеска последен ден во полициската станица „Пролет“

(ВИДЕО) Се запали автомобил среде раскрсница кај Железничка во Скопје

А1он

„Мечките влегуваат во куќите на жителите, тоа е опасно по живот“: Се бара Владата да прогласи кризна состојба во Маврово и Ростуше

Орце Костов

Во Хрватска кај пиперки увезени од Северна Македонија откриен токсичен пестицид

Горан Наумовски

Мигрант пронајден мртов на железничка станица Илинден – починал од струен удар

А1он

Мечки превртуваат контејнери во Галичник барајќи храна: Жителите исплашени да не бидат нападнати

Орце Костов