zapalen avtomobil

Македонија

Во Кичево изгоре „Пасат“ со странски таблички

А1он
Доцна синоќа на улицата „Драге Карбуничанец“ во Кичево изгоре автомобил марка „Фолксваген Пасат“ со странски регистарски ознаки. Од пожарот, предизвикан од непознати причини, нема повредени
Македонија

Тројца приведени за запалениот „Пасат“ на полициски инспектор во Берово

А1он
Полициски службеници од ОВР Берово ги лишија од слобода О.Д., Б.К. и С.П., сите од Берово, во врска со опожареното патничко возило „пасат“, сопственост на
Македонија

Изгоре автомобил што се запалил во движење на патот Тетово-Јажинце

А1он
Кола во која избил пожар во моторот додека се движела по регионалниот пат Тетово-Јажинце, целосно изгоре вечерва кај селото Одри, а во пожарот никој не