zapalen avtomobil

Регион

(ВИДЕО) Запален автомобил на Србин во Лепосавиќ

А1он
Автомобил „фолксваген пасат“ сопственост на Иван П., вработен во привремената управа на општина Лепосавиќ, е опожарен. Автомобилот бил запален на паркингот на околните кафулиња, а
Македонија

Илиеска: Кукавички чин, имам одредени сомнежи, но не се потврдени

А1он
Станува збор за кукавички чин. Има вознемиреност, но не се чувствувам загрозено, изјави Маријана Илиеска, обвинител во Основното јавно обвинителство во Прилеп, чиј приватен автомобил
Македонија

Изгоре автомобил и помошен објект во струмичко Муртино

А1он
Во струмичко Муртино синоќа изгорел автомобил и помошен објект, информираа од ТППЕ Струмица. Според информацијата од струмичките пожарникари, пожарот избувнал синоќа во 22.15 часот, а
Македонија

(ВИДЕО) Се запали автомобил среде раскрсница кај Железничка во Скопје

А1он
Автомобил се запали среде раскрсница помеѓу Железничка станица Скопје и зградата на „Неотел“. Едно пожарникарско возило пристигна да го изгаси пожарот, а неколку полициски возила
Македонија

Македонци и Грци се здружиле да го изгаснат запаленото возило на Срби во Грција

Анита Петровска Рајковиќ
Во мака се познаваат пријателите – вели една стара поговорка. На семејство од Белград, Србија му се запалил автомобилот додека се враќале од море. Автомобилот
Македонија

Запален уште еден автомобил на затворски чувар од Идризово

А1он
Уште еден автомобил на затворски полицаец од Идризово бил опожарен ноќеска. Запалено е возило Мерцедес кое е во сопственост на чувар во затворот. „Мерцедесот“ бил
Македонија

Во Кичево изгоре „Пасат“ со странски таблички

А1он
Доцна синоќа на улицата „Драге Карбуничанец“ во Кичево изгоре автомобил марка „Фолксваген Пасат“ со странски регистарски ознаки. Од пожарот, предизвикан од непознати причини, нема повредени
Македонија

Тројца приведени за запалениот „Пасат“ на полициски инспектор во Берово

А1он
Полициски службеници од ОВР Берово ги лишија од слобода О.Д., Б.К. и С.П., сите од Берово, во врска со опожареното патничко возило „пасат“, сопственост на
Македонија

Изгоре автомобил што се запалил во движење на патот Тетово-Јажинце

А1он
Кола во која избил пожар во моторот додека се движела по регионалниот пат Тетово-Јажинце, целосно изгоре вечерва кај селото Одри, а во пожарот никој не