kosarkar

Спорт

Познат руски кошаркар е тешко повреден во Москва

А1он
Никита Шабалкин, познатиот руски кошаркар и европски шампион со својата земја, е тешко повреден во инцидент што се случи во понеделникот во Подмосковље. Според некои
Спорт

(ВИДЕО) Се појави снимка од претепувањето на Алексеј Швед: Фрактура на череп и губење на меморијата, хулигани го унаказија Русинот

А1он
Кошаркарот на ЦСКА Москва, Алексеј Швед, беше нападнат од хулигани во главниот град на Русија. По хоспитализацијата и престојот во болница, лекарите му дијагностицираа на
Спорт

Хулигани нападнаа еден од најдобрите европски кошаркари, тој поради повреди заврши во болница

А1он
Еден од најдобрите кошаркари во Европа, Алексеј Швед, заврши во болница откако беше нападнат од хулигани во Москва. Русинот се здобил со повреди на главата