Запален уште еден автомобил на затворски чувар од Идризово

Од:

Уште еден автомобил на затворски полицаец од Идризово бил опожарен ноќеска. Запалено е возило Мерцедес кое е во сопственост на чувар во затворот.

„Мерцедесот“ бил паркиран во дворот на чуварот, во неговиот дом. Пожарот се случил два часа по полноќ во скопско Ново Село. Чуварот го забележал пожарот и реагирал бргу и самиот го исгаснал по што пријавил во полиција.

„На 25.04.2023 во 01.56 часот во СВР Скопје, Љ.К. – вработен во Казнено-поправната установа Затвор Идризово, пријавил дека во неговиот двор во с.Ново Село, скопско, било опожарено неговото патничко возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки. Љ.К. сам го изгаснал пожарот, а повредени лица нема. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“ велат од МВР

Ова не е прво возило на вработен во Идризово кое е опожарено. Неколку случаи имаше во изминативе шест месеци.

Само пред неколку дена, на 17 април изгоре службениот автомобил на заменик директорот на затворот Идризово, Феми Јонузи.

Би можело да ве интересира

Осумгодишно девојче со хеликоптер пренесено од Скопје во Истанбул за операција

Пејачот Амар Османи е жртвата во пукањето на „Пластичарска“

Катерина Ѓуровски

Почина еден од повредените во престрелката на „Пластичарска“

Катерина Ѓуровски

Полициска акција низ скопски локали: Деветмина приведени, пронајдена дрога

Инцидент во „Идризово“: Затвореник истепал затворски чувар

Јонузи: Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение

Орце Костов