subotica

Uncategorized

Три цистерни со пропан се излизгаа во Суботица, пожарникарите на терен

А1он
Три вагони излетале од шините во Суботица, но плинот не протекува и местото е безбедно, а пожарникари се на терен, јавува РТС. Се бара начин
Регион

Ова се генералот и снајперистот на авганистанската армија кои „паднаа“ кај Суботица: По нив се распишани меѓународни потерници

А1он
Работната група за борба против криумчарење луѓе и нерегуларна миграција  на подрачјето на Радановачка шума кај Суботица откри 109 нелегални мигранти, од кои 25 се
Регион

Уапсен авганистански генерал кај Суботица, пронајдени и автоматски пушки

А1он
Припадници на Министерството за внатрешни работи на Србија упаднале во прифатниот камп за мигранти во околината на Суботица, каде затекнале 109 мигранти, од кои 25