Три цистерни со пропан се излизгаа во Суботица, пожарникарите на терен

Од:

Три вагони излетале од шините во Суботица, но плинот не протекува и местото е безбедно, а пожарникари се на терен, јавува РТС.

Се бара начин да се вратат цистерните на патеката. Пругата не е оштетена, се разгледува можноста за ангажирање на дигалки за подигнување на цистерните.

Возот се движел кон Нови Сад, а бил составен од 23 вагони-цистерни.

Би можело да ве интересира

Се самоуби полицаец од Сомбор: сопругата пронашла проштално писмо

Ана Ололовска

Почина жената која утрово падна од прозорец на српското Министерство за одбрана

Потпишан меморандумот за заедничка електронска наплата на патарина со Србија

Маж и бремена жена од Зрењанин починале од задушување со плин

Горан Наумовски

Жена паднала низ прозорец од седмиот кат на зградата на Министерството за одбрана на Србија

Горан Наумовски

„Штом и пријде машко лице, таа плаче“: Девојчето кое беше малтретирано од нејзиниот татко има само 10 килограми и е во тешка состојба

Горан Наумовски