Изгоре автомобил и помошен објект во струмичко Муртино

Од:

Во струмичко Муртино синоќа изгорел автомобил и помошен објект, информираа од ТППЕ Струмица.

Според информацијата од струмичките пожарникари, пожарот избувнал синоќа во 22.15 часот, а во гаснењето учествувале пет пожарникари со едно против пожарно возило.

Се додава дека пожарот бил во разгорена фаза и бргу по пристигнувањето пожарот е изгаснат и е спречено ширење кон останатите делови на објектот.

Би можело да ве интересира

Пожар во куќа во центарот на Штип

Најмалку 14 лица загинаа во пожар во станбена зграда во Ханој

Јонузи: Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение

Орце Костов

Пожар во женското одделение во затворот „Идризово“

А1он

Маж од Буенос Аирес усмрти три жени, четвртата се бори за живот

Во Белград: Две лица се избодени со нож, жена е повредена во пожар