(ВИДЕО) Се запали автомобил среде раскрсница кај Железничка во Скопје

Од:

Автомобил се запали среде раскрсница помеѓу Железничка станица Скопје и зградата на „Неотел“.

Едно пожарникарско возило пристигна да го изгаси пожарот, а неколку полициски возила го обезбедија местото и ги пренасочија возилата од Аеродром кон центар преку улицата која води кон мостот „Беласица“.

Според очевидците, во автомобилот имало една девојка која веднаш го напуштила возилото.

Од силниот оган и високата температура испукаа и четирите гуми на автомобилот.

Би можело да ве интересира

Илиеска: Кукавички чин, имам одредени сомнежи, но не се потврдени

Горан Наумовски

Изгоре автомобил и помошен објект во струмичко Муртино

Мигрант пронајден мртов на железничка станица Илинден – починал од струен удар

А1он

Македонци и Грци се здружиле да го изгаснат запаленото возило на Срби во Грција

Анита Петровска Рајковиќ

Добра и лоша вест за мостот кај Железничка – нема сериозни оштетувања, но за пуштање ќе мора да се почека

Анита Петровска Рајковиќ

(ВИДЕО) Ангелов: Постои опасност да паѓаат бетонски парчиња, мостот кај „Ист Гејт“ ќе биде затворен додека не се санира

Орце Костов