Македонци и Грци се здружиле да го изгаснат запаленото возило на Срби во Грција

Од:

Во мака се познаваат пријателите – вели една стара поговорка.

На семејство од Белград, Србија му се запалил автомобилот додека се враќале од море.

Автомобилот им се запалил среде автопат, а како што објавува сопственичката веднаш на помош им притрчале неколку возила кој минувале во моментот.

Меѓу возилата кој застанале биле Македонци и Грци, кои со здружени сили помогнале да се изгасне автомобилот.

Сопственичката благодарна, оваа информација како и фотографии од опожареното возило објави на популарната група на фејсбук

„ Респект за другарите на автопат. Македонци и Грци се здружија да ни го изгаснат автомобилот кој ни се запали враќајќи се од море“ напиша таа.

Објавата доби над 4 илјади лајка и многу коментари.

Како што добивме информација македонскиот државјанин кој се нашол на местото и им помогнал на семејството, е жител на Богданци.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Запален автомобил на Србин во Лепосавиќ

Горан Наумовски

Илиеска: Кукавички чин, имам одредени сомнежи, но не се потврдени

Горан Наумовски

Србинка во Швајцарија паднала од мост висок 30 метри, уапсени се двајца мажи по потекло од Македонија

Горан Наумовски

Изгоре автомобил и помошен објект во струмичко Муртино

(ВИДЕО) Се запали автомобил среде раскрсница кај Железничка во Скопје

А1он

ВИДЕО: Во Вуковар нападнати Срби од Сомбор, полицијата гледа и не реагира

Предраг Петровиќ