most

Македонија

(ВИДЕО) Ангелов револтиран поради мостот кај Визбегово: Некој може да биде убиен од овие коцки

А1он
Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, го посети мостот кај Визбегово Скопско, а ЦУК упати повторно известување и покана до дел од
Македонија

ЦУК: Ангажирани нуркачи со цел и под вода да се утврди состојбата на столбовите на мостот на реката Црна

А1он
Центарот за управување со кризи, повикувајќи се на информации од Македонски железници, утринава информира дека покрај експертите од Градежен факултет, ангажирани биле и нуркачи со
Македонија

Се бара решение за напукнатиот столб на мостот на Црна, железничкиот сообраќај кај Стоби се уште во прекин

А1он
Поради напукнат бетонски столб на мост на Црна Река на линијата Гевгелија-Велес помеѓу железничките станици Кукуричани-Градско во близина на Стоби, железничкиот сообраќај на овој патен
Македонија

Мостот на река Пчиња во исклучително лоша состојба, Општина Куманово аплицирала со проект за санација

А1он
Мостот на река Пчиња е еден од мостовите во исклучително лоша состојба, соопштија надлежните од Центарот за управување со кризи. За состојбата алармираа жителите на
Свет

Се урна мост во САД, вагони со асфалт и сулфур пропаднаа во реката Јелоустоун

А1он
Мостот на реката Јелоустоун во американската сојузна држава Монтана денеска се урна, по што асфалтот и сулфурот, отровни материи што ги превезувал товарен воз кој
Македонија

Добра и лоша вест за мостот кај Железничка – нема сериозни оштетувања, но за пуштање ќе мора да се почека

Анита Петровска Рајковиќ
Мостот кој беше опожарен, а кој ги поврзува Железничка и Ист гејт нема сериозни оштетувања и неговата санација ќе биде полесна, односно се работи за
Македонија

ЦУК: Камион на патот Зелениково – Таор ја проби оградата на мост на Вардар, нема жртви

А1он
Секторот за операции и координација на ЦУК, денеска информира дека околу 18 часот товарно возило, движејќи се на регионалниот патен правец село Зелениково – село
Македонија

(ВИДЕО) Ангелов: Постои опасност да паѓаат бетонски парчиња, мостот кај „Ист Гејт“ ќе биде затворен додека не се санира

Орце Костов
Мостот „Беласица„ кај Железничката станица во Скопје ќе биде затворен целосно за пешаци и за моторни возила се додека не се санираат штетите од пожарот
Македонија

(ФОТО) Се сруши дел од мостот меѓу Ѓорче и Геге – санацијата ќе почека

А1он
Паднал дел од мостот надвозник кој ги поврзува Ѓорче Петров и населбата Ге-Ге. Доцна синоќа граѓани забележале дека е откорната оградата, но и дека недостасува