crna-

Македонија

ЦУК: Ангажирани нуркачи со цел и под вода да се утврди состојбата на столбовите на мостот на реката Црна

А1он
Центарот за управување со кризи, повикувајќи се на информации од Македонски железници, утринава информира дека покрај експертите од Градежен факултет, ангажирани биле и нуркачи со
Македонија

Заштитениот сведок за убиствата кај Смилковско езеро на распит

А1он
Четворицата осомничени за петкратното убиство кај Смилковското езеро, во близина на скопската населба Радишани, денеска попладне, биле донесени во Основниот суд во Скопје, објави “Нова
Македонија

Со мотор избега затвореник од Клинички центар

А1он
Затвореник избега со мотор од Клинички Центар. Затвореникот,  Нилдет Мечкаи синоќа,  околу 20,30 часот избегал од Арестанското одделение во Клиничкиот Центар во Скопје. Според првичните