vizbegovo

Македонија

(ВИДЕО) Ангелов револтиран поради мостот кај Визбегово: Некој може да биде убиен од овие коцки

А1он
Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, го посети мостот кај Визбегово Скопско, а ЦУК упати повторно известување и покана до дел од
Македонија

(ВИДЕО) Нарушена е безбедноста на надвозникот кај Визбегово

А1он
Можната нестабилност на мостот надвозник кај Визбегово Скопско, како и парчиња бетон што висат од него претставуваат опасност за луѓето и возилата коишто се движат
Македонија

Општина Бутел отпочна со изградба на фекална канализација до новопроектирано училиште во Визбегово

А1он
Градоначалникот на Општина Бутел денеска ја посети населбата Визбегово, каде деновиве отпочна со изградба на фекална канализација од улица 3 до новопроектираното училиште во населбата
Македонија

Царовска: Трите деца вратени во Визбегово, очекувам позитивен фидбек на населението

А1он
Трите деца кои вчера беа префрлени во друг дом, веќе се вратени во Малиот групен дом во Визгебово. Засега нема никаква закана по нивниот живот,
Видео Македонија

ВИДЕО: Свесни ли сте дека протестирате против три деца кои немале среќа во животот

А1он
Директорката на домот Ранка Милановиќ, вели дека утрово ги дислоцирале децата од домот за да не се соочат со гневот и омразата на луѓето што
Видео Македонија

(ВИДЕО) Цело Визбегово се крена против три малолетни деца: Тие се закана за нас

Габриела Димковиќ-Мишевска
Група жители од населбата Визбегово излегоа на протест во близина на дисперзираниот дом за деца со воспитно социјални проблеми и упатија порака до надлежните дека
Македонија

Во Визбегово од ноември ќе се гради водовод и канализација

А1он
Во индустриската зона Визбегово во ноември годинава ќе почне изградба на водоводна и канализациска мрежа за што ќе бидат инвестирани осум милиони евра, најавија при
Македонија

Акција за чистење на Скопскиот аквадукт во Визбегово

А1он
По иницијатива на Здружение на индустриска зона Визбегово во Скопје се одржа акција за прочистување на Скопскиот аквадукт. Општина Бутел детално ја искоординира акцијата и