zeleznicka nesreka

Македонија

Сугарески: Се преземат мерки да се пушти железничкиот сообраќај кај Куманово

А1он
Се преземаат максимални мерки во најбрз период да се санираат шините и да се пушти железничкиот сообраќај кај Куманово, изјави денеска министерот за транспорт и
Македонија

Припадник на МВР во службено возило е загинатиот во железничката несреќа

А1он
Полициски службеник А.Б. од Полициската станица Гази Баба е загинатото лице во железничката несреќа што утрово се случи на преминот Маџари во Скопје, потврдија од