praga

Регион

Вучиќ за фотографијата од Прага: Велат сум бил тажен како сирак и никој не ме сакал, а се сретнав со 38 лидери

А1он
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска во Нова Пазова, заедно со претставници на германската компанија MTU, отвори фабрика за поправка на делови за мотори за
Регион

(ВИДЕО) Вучиќ оставен сам во Прага: Ердоган, Орбан ниту Макрон не го поканија да им се придружи

А1он
Шефот на српската држава Александар Вучиќ вчера пристигна во Прага за, како што објавија прорежимските медиуми, да им ја „исцица вистината од лицето“ на европските
Свет

Борел: Самитот во Прага е обид за создавање на нов поредок без Русија

А1он
Лидерите на 44 земји денеска од првиот Самит на Европската политичка заедница (ЕПЗ) во Прага ќе испратат јасен сигнал дека Русија е изолирана и ќе
Свет

Илјадници Руси протестираа против Путин

А1он
Илјадници, претежно руски, демонстранти се собраа денеска во центарот на Прага за да протестираат против претседателот Владимир Путин, повикувајќи го да стави крај на војната
Македонија

Заменик-министерот Максути во Прага на средба со чешкиот колега и на „Future Forces Forum“

А1он
Безбедносните и одбранбените прашања во регионот и во Европа, како и актуелната политичка состојба во Македонија биле темите на разговор меѓу заменикот министер за одбрана