praga

Регион

Убиецот од Прага оставил проштално писмо во кое признал дека убил татко и двомесечно бебе

А1он
Давид Козак (24) на чешкиот универзитет во Прага уби вкупно 14 лица, а рани 25, а потоа беше потврдено дека пред масакрот извршил уште едно
Регион

Во Прага: Полицијата уапси маж под сомнение дека носел бомба

А1он
Чешката полиција уапси маж на плоштадот И.П.Павлов во Прага под сомнение дека носел бомба. На местото на полициската интервенција во петокот вечерта сообраќајот беше во
Свет

(ВИДЕО) Чешката полиција со детали за масакрот: Објавена и снимка од потерата по убиецот

А1он
Полицијата објави ново видео од нападот од Филозофскиот факултет на Карловиот универзитет во Прага, каде напаѓачот уби 14 лица, а рани уште 25. Тие објавија
Регион

Убиецот од Прага е одговорен за уште две убиства, вели Вондрашек

А1он
Постојано пристигнуваат нови детали за масакрот во Прага. Да потсетиме, 17 лица беа убиени во центарот на Прага. Меѓу нив е и напаѓачот. Подоцна беше
Регион

Вондрашек: Убиецот бил инспириран од терористички напад во Русија кој се случи оваа година

А1он
Дваесет и четиригодишниот чешки студент Давид Козак уби повеќе од 17 и повреди најмалку 24 лица на својот универзитет во Прага пред да биде елиминиран,