angelov

Македонија

Ангелов: Скандирањето „УЧК” ја разгорува меѓуетничката омраза

А1он
Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов денеска на својот фејсбук профил силно го осуди скандирањето „УЧК” на вчерашниот протест за случајот
Македонија

ВИДЕО: Ангелов нуди бесплатна обука за деца над 16 години да ракуваат со пиштол, ама сами да си ги платат куршумите

А1он
Генералот Стојанче Ангелов на социјалните мрежи сподели фотографија како неговиот 10-годишен син испукал пет куршуми, како дел од спортското стрелаштво, со дозвола и поддршка од
Македонија

Димитров се сретна со новиот бугарски амбасадор од Бугарија, Ангел Ангелов

А1он
Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денес го прими амбасадорот Ангел Ангелов, кој ги предаде копиите од акредитивните писма за неговото именување како вонреден и
Македонија

Ангелов до Младеновски: Благодарам што ја кажа вистината пред македонскиот народ

А1он
Ти благодарам што собра храброст пред сиот македонски народ да ја кажеш вистината. Иако е малку задоцнето сепак благодарам, рече обвинетиот Горанчо Ангелов, по сведочењето
Македонија

(ВИДЕО) Ангелов: Албанците се наша реалност, мора да научиме да живееме со нив

А1он
Делегација на партијата Достоинство денес положи цвеќе на споменикот на македонските бранители во „Жена парк“, при што претседателот Стојанче Ангелов во изјава за медиумите кажа
Македонија

Ангелов: Министерот за одбрана да го повлече барањето за 20 илјади евра од Димче Манов

А1он
Стојанче Ангелов преку неговиот Фејсбук профил објави дека добиле одговор од канцеларијата на техничкиот министер за одбрана Зоран Јолевски и дека претставници од министерството утре
Македонија

ВИДЕО: Државата на бранител од 2001 година му бара да врати над милион денари

А1он
Бранителот Димче Манчов од Кочани, поранешен професионален војник во редовите на АРМ, а денес полицаец во МВР како надомест на нематеријална штета поради трауми претрпени