granati

Свет

Украински власти: Русија гранатираше градови во близина на нуклеарната централа Запорожје

А1он
Во руски ракетни и артилериски напади погодени се градови и области во близина на украинската нуклеарна централа во Запорожје, соопштија денеска украинските власти. Гувернерот на
Македонија

На трибина на „Тумбе кафе“ во Битола пронајдени гранати

А1он
Во СВР Битола вчера било пријавено дека на трибина на градскиот стадион „Тумбе кафе“ во Битола биле пронајдени артилериски гранати. Гранатите биле безбедно подигнати од
Македонија

Награди за пиротехничарите кои учествуваат во уништувањето на гранатите пронајдени во Битола

А1он
Награда од по 30 илјади денари ќе добијат протехничарите од Дирекцијта за заштита и спасување заедно со пиротехничарите од Министерството за внатрешни работи и на
Македонија

Почна отстранувањето на гранатите пронајдени под Тумбе кафе во Битола

А1он
Со камиони на македонската армија и со полициска и воена придружба денес од Битола почна евакуацијата на 12.600 пронајдени артилериски гранати кои во наредните период
Македонија

Парична награда од по 30 илјади денари за пиротехничарите кои ги отстранија гранатите во Битола

А1он
Владата ќе им додели еднократна парична награда во висина од 30 илјади денари на седумте пиротехничари од Дирекцијата за заштита и спасување кои отстранија над
Македонија

Уништувањето на грантите пронајдени под стадионот во Битола ќе почне во декември

А1он
Дирекцијата за заштита и спасување соопшти дека во декември ќе започне уништувањето на неексплодираните гранати од Првата светска војна што на 26 октомври годинава беа
Македонија

Полицијата откри ракетни фрлачи, гранати и муниција во нива во струшко

А1он
Денеска околу 12 часот во нива меѓу струшките села Франгово и Калишта, по претходно добиени оперативни сознанија, полицијата пронашла разновидна муниција, гранати и ракетни фрлачи,
Македонија

Гранати од Првата светска војна пронајдени во Битола

Кристијан Ландов
Пет гранати кои потекнуваат од Првата светска војна биле пронајдени во Битола. Според информациите на МВР, вчера во 11,50 часот во полиција било пријавено дека