На трибина на „Тумбе кафе“ во Битола пронајдени гранати

Од:

Во СВР Битола вчера било пријавено дека на трибина на градскиот стадион „Тумбе кафе“ во Битола биле пронајдени артилериски гранати. Гранатите биле безбедно подигнати од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување.

МВР денеска информриа дека било констатирано оти станува збор за две артилериски гранати со калибар 75 милиметри и една артилериска граната со калибар 105 милиметри од Првата светска војна.

Би можело да ве интересира

Поднесено обвинение за гостиварец кој при семејно насилство телесно ја повредил сопругата

Ана Ололовска

По два дена најден е Јосиф, мајката раскажа: Бил заведен од секта, родителите да бидат внимателни

Кристијан Ландов

Кумановец измамен за 1.000 евра

Ловџија го застрелал својот пријател додека биле на лов кај Матејче

А1он

Објавувале лажни закани за терористички напад на трговски центар во Скопје, тројца приведени

Од напад на дива свиња настрада ловџија од село Долни Дисан

Ана Ололовска