mala recica

Македонија

Алијанса за Албанците: Основците седум години чекаат училиште во Мала Речица

А1он
Алијансата за Албанците од тетовска Мала Речица бара одговор зошто досега не е исполнето ветувањето за изградба на основно училиште во ова населено место. Тие
Македонија

Маж од Гостивар натепан поради долг од жител на Мала Речица

А1он
Вчера околу пет часот попладне,  во Полициското одделение Чегране, С.Д.(37) од с.Корито, со живеалиште во Гостивар, пријавил дека околу 15.10 часот на локалниот пат од
Македонија

Триесетдневен притвор за мажот што ја застрела сопругата во Мала Речица

А1он
Триесетдневен притвор му определил судија во претходна постапка при основниот суд во Тетово на А.К. (53) од Мала Речица како осомничен дека сторил три кривични
Македонија

Четворица кумановци добија четири месеци затвор за тепачката кај седиштето на ДУИ во Мала Речица

А1он
Сабит Реџепи, Ридван Дервиши, Халил Камбери и албанскиот државјанин Љуљзим Битра денеска беа осудени на четири месеци затвор како виновни за учество во тепачката на
Македонија

Почна судскиот процес за вооружената пресметка од 5 април во близина на седиштето на ДУИ во Тетово

А1он
По неколку одложувања денеска во Основниот суд во Тетово се одржа првото рочиште за вооружената пресметка на две групи кумановци што на 5 април годинава
Македонија

ОЈО Тетово: Мерка притвор за четворица од обвинетите за инцидентот во Мала Речица

А1он
Основното јавно обвинителство Тетово преку соопштение информира дека при подготовка на Посебниот предлог за Обвинителниот акт и Обвинителниот предлог за лицата инволвирани во вооружениот настан
Македонија

ДУИ: Инцидентот во Мала Речица нема врска со ДУИ

А1он
Демократската унија за интеграција (ДУИ) во соопштение до медиумите ги демантира информациите дека во седиштето во Мала Речица имало пресметка или инцидент. – Демократската унија
Македонија

Еден загинат и еден повреден во вооружен инцидент во Мала Речица

А1он
Едно лице е убиено, а друго е повредено во вооружен инцидент, што попладнево се случил во тетовското село Мала Речица. Инцидентот се случил во близина