Маж од Гостивар натепан поради долг од жител на Мала Речица

Од:

Вчера околу пет часот попладне,  во Полициското одделение Чегране, С.Д.(37) од с.Корито, со живеалиште во Гостивар, пријавил дека околу 15.10 часот на локалниот пат од с. Чегране кон с. Корито бил физички нападнат од А.Р. од с. Мала Речица, тетовско, поради претходен долг.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Уапсени четворица за тепачка со нож и пиштол во тетовско

ВИДЕО: Тепачка меѓу Гробари за време на натпреварот со Дарушафак

Едно лице тешко повредено по расправија во Тетово

А1он

(ВИДЕО) Тепачка за крстот во Штип, попот смирува: „Дојди ајде, друг крст ќе ти дадам“

А1он

Алијанса за Албанците: Основците седум години чекаат училиште во Мала Речица

А1он

Тројца кавадарчани натепани од маж во кафеана, додека жена кршела чаши

А1он