trubarevo

Македонија

Полицијата приведе газдарица на кафеана во Трубарево што работела по 21 часот

А1он
Вчеравечер во 22.20 часот во Полициската станица Гази Баба било пријавено дека угостителски објект во село Трубарево, спротивно на важечките прописи, работи по 21.00 часот,
Македонија

Возачот кој покоси луѓе со „БМВ“ во Трубарево имал 1,78 промили алкохол во крвта

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје нареди да се спроведе истражна постапка против возачот на „БМВ“ кој вчера во скопското село Трубарево, возејќи пијан и со голема