kidnapiranje

Свет

Во САД има се повеќе „сајбер киднапирање“: Последната жртва е млад Кинез

А1он
Кинески студент на размена во САД е пронајден замрзнат, но жив, откако неговите родители платиле десетици илјади долари во лажна изнуда и „сајбер-киднапирање“. Каи Жуанг
Македонија

Паунов до Спасовски: Наместо брза реакција демантиравте, со нервоза и потење пред камери граѓаните не се чувствуваат безбедни

Градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов преку Фејсбук вели дека наместо МВР да реагира брзо, се случило полицијата да демантира дека вчера имало обид за грабнување
Македонија

Спасовски: Уапсен е извршителот на убиствата, сторивме се за фаќање на овој монструм

Александар Тодески
Штотуку добивме известување од колегите од Турција дека креаторот, планерот, главниот координатор и директниот извршител е фатен и уапсен на нивна територија, идентично на нашите
Македонија

Љупчо Палевски уапсен во Турција

Александар Тодески
Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничен за убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска и 74 годишниот бербер од Велес, Панче Жежовски е уапсен на аеродром во
Македонија

Заврши исказот на таткото на Вања: Негира дека давал информации на Палевски

Александар Тодески
Таткото на Вања Ѓорчевска, Александар Ѓорчевски негира дека давал информации на Љупчо Палевски – Палчо за движењето на неговата ќерка и нејзините дневни рутини, што
Македонија

Пријавен обид за грабнување деца од училиште во Карбинци

Анита Петровска Рајковиќ
Обид за киднапирање на деца во основно училиште во Карбинци, бил пријавен од ученици денеска. Според информациите, машко лице со возило со скопски таблички дошло
Македонија

(ВИДЕО) Спасовски: Ја врзале Вања за рацете и нозете и ја ставиле во вреќа за спиење

Орце Костов
Монструмите кои ја киднапираа и ја убија 14-годишната Вања Ѓорчевска откако таткото им дал информации кога излегува на училиште, ја начекале девојката во влезот од
Македонија

(ВИДЕО) Убиецот на Вања избегал на 30 ноември: Со неговиот адвокат преку Белград отишол во Бугарија

Орце Костов
Главниот осомничен во истрагата кој според полицијата со пиштол ја усмртил 14-годишната Вања Ѓорчевска, Љупчо Палевски Палчо, ја напуштил државата на 30 ноември. – Во
Македонија

Скопјанец осомничен дека лажно пријавил грабнување на дете

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 20-годишен скопјанец осомничен дека сторил – Лажно пријавување на кривично дело од член 366 став 4 од Кривичниот