Струмичанец објавил компромитирачка фотографија од поранешната вонбрачна сопруга

Од:

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Џ.Б.(19) од село Ангелци, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“.

Осомничениот на социјалната мрежа Фејсбук креирал лажен профил на име на негова поранешна вонбрачна сопруга и поставил компромитирачка фотографија од неа.

Би можело да ве интересира

По 20 години постоење, Фејсбук има повеќе од три милијарди корисници

Си рекламирале чаеви лажно користејќи имиња на лекари – Кривична за фирма и директорот

Анита Петровска Рајковиќ

Фејсбук го затвора делот за вести во Германија, Франција и Британија

Млад струмичанец е најден мртов во својот дом

Горан Наумовски

Канаѓаните немаат пристап до Фејсбук и Инстаграм

Си пуши и си ужива – запомнете го овој ден порача Груби

А1он