spasuvanje

Македонија

ЦУК: Спасен е човекот кој беше завеан и кој одбиваше помош за да не ги остави своите кучиња

Орце Костов
Лицето, што се јавило дека е „отсечено“ од снегот, во викендичка над с. Радња, во месноста „Гатеново“ на планината Кожув, кое прво одбило помош во
Македонија

Падна возило во река во Прилеп – спасени две лица

А1он
Во Центарот за управување со кризи (ЦУК) во 13:11 часот на бројот за итни ситуации 112 е добиена информација дека патничко моторно возило марка „голф“
Македонија

Жена и две деца заглавени на Водно во темница – ги спасувале со џип на армијата

А1он
Вечерва на бројот за итни случаи 112 во ЦУК е добиена порака дека на врвот на Водно кај жичницата, останале лица кои барале помош. Жена