kozuf

Македонија

ЦУК: Спасен е човекот кој беше завеан и кој одбиваше помош за да не ги остави своите кучиња

Орце Костов
Лицето, што се јавило дека е „отсечено“ од снегот, во викендичка над с. Радња, во месноста „Гатеново“ на планината Кожув, кое прво одбило помош во
Македонија

Сопственици обвинуваат дека патот до Ски центарот Кожуф е затворен поради отворањето рудници

А1он
Сопственици на објекти кај Ски центарот „Кожуф” сметаат дека поради намерата да се отворат рудници, претходната власт им го затворила за сообраќај патот што води
Спорт

ФОТО: По 3-месечни блокади, ФК „Кожуф“ заигра на Градскиот стадион во Гевгелија

А1он
Денеска, во рамките на 11-то фудбалско коло од регионалната Трета лига Југ, гевгелискиот фудбалски клуб „Кожуф“ го одигра првиот натпревар на Градскиот стадион во Гевгелија
Спорт

Кожуфци повторно игнорирани од Општината

А1он
Фудбалерите на „Кожуф“ и оваа недела не добија позитивен одговор од последните и единствени спроведени разговори со претставници на локалната власт (за време на тримесечните
Спорт

Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Гевгелија очекува решение за состојбата на ФК „Кожуф“

А1он
Претседателот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Гевгелија, Александар Атанасов, на социјалните мрежи изрази незадоволство од состојбата со фудбалскиот клуб „Кожуф“ од Гевгелија. „Не е
Македонија

Реакција на општина Гевгелија: Франгов не е деспот

А1он
Одделение за односи со јавноста на општина Гевгелија, испрати реакција на вчерашниот текст со наслов „Откако Франгов е на власт, спортот во Гевгелија има најцрн
Македонија

Божинов: Откако Иван Франгов е на власт, спортот во Гевгелија има најцрн биланс

А1он
Ристо Божинов, како долгогодишен спортист, спортски работник и поранешниот репрезентативец на фудбалската репрезентација на Македонија, а сега член на Иницијативниот одбор за спас на ФК
Видео Спорт

ВИДЕО: Полицијата не дозволи ФК „Кожуф“ да игра на Градскиот стадион во Гевгелија

А1он
Дваесетина членови на полициските сили на СВР Гевгелија денеска беа распоредени на сите влезови на Градскиот стадион и не дозволија влез на фудбалерите на ФК