reka

Македонија

Димитриевски: Ние ја чистиме реката, но граѓани повторно фрлаат отпад и си градат мостови, МВР молчи

Мери Јордановска
Да се зголемат казните, полицијата да почне да си ја врши работата и да се изврши координирана акција на институциите за да се спречи претворањето
Македонија

ВИДЕО: Кумановка претворена во огромен контејнер – се полнат колички со отпад и се фрлаат во реката

Мери Јордановска
Беше 2008 година, кога кумановските власти гордо го најавија проектот „Кеј“ на реката Кумановка, за, како што изјавија тогаш, да се заштити еколошката катастрофа што
Македонија

Ахмети се сретна со албанскиот амбасадор Река

А1он
Претседателот на Демократската унија за интеграција,  Али Ахмети, во седиштето на ДУИ во Тетово оствари работна средба со амбасадорот на Албанија во северна Македонија, Фатос
Македонија

Река: Само владеењето на правото ќе го искорени управувањето на олигарсите

А1он
Кандидатот за претседател Блерим Река денеска ја продолжи неговата кампања во Велес, при што имаше средби со жителите на селата Горно и Долно Јаболчиште. На
Македонија

Река: Републиката не ја признава дозираната демократија за „статистички нации”

А1он
Кандидатот за претседател, Блерим Река на вечарашната средба со жителите на велешкото село Јаблочиште истакна дека Републиката не ја признава дозираната демократија за „статистички нации”, на кои им се дозволуваат толку права во зависност од тоа колку проценти се. Не
Македонија

Река: За да живееме концепт на една Република за сите, треба да постои реална еднаквост

А1он
Кандидатот за претседател Блерим Река во придружба на лидерите на Алијанса на Албанците и „Беса“ вечерва одржа митинг пред жителите на Брвеница. Во своето обраќање,
Македонија

Река: Имавме заробена држава, ние сме за слобода на гласачот

А1он
Кандидатот за претседател Блерим Река, кој доби поддршка од Беса и Алијансата за Албанците, вечерва во  Боговиње ја нагласи слободата на гласачот, а не, како
Регион

Река: Остануваме цврсто на одлуката дека проблемот со ПЈРМ треба да се реши

А1он
Движењето Река на вчерашниот состанок на политичкиот совет одлучи дека останува во опозиција, но паралелно не ја менува одлуката донесена на Конгресот дека проблемот со