Пожарникари извлекоа паднат човек во реката Драгор

Од:

Регионалниот ЦУК Битола информира дека пожарникарите од ТППЕ Битола од 18.45 до 19.35 часот, со четири пожарникари и едно ПП возило интервенирале на извлекување паднат човек во река Драгор кај месноста „Сали Мост“. Паднатото лице не било повредено.

Конкретно, од Територијалната противпожарна единица ТППЕ Прилеп од 12.00 до 13.50 часот, со еден пожарникари и едно ПП возило интервенирале за извлекување со пумпи вода од поплавени подрумски простории и дворна површина во селото Сенокос.

Би можело да ве интересира

Возило излетало на железничка пруга, повредени се две лица кои ги извлекувале пожарникари

A1on

На дива депонија во Лисиче фрлени одрани животни

A1on

Змии во населени места – Што да прават граѓаните ако наидат или бидат каснати од змија совети од ЦУК

(ВИДЕО) Падна потпорниот ѕид кај Детската клиника – никој не го санирал две години

Анита Петровска Рајковиќ

Автомобил паднал во Лакавичка река – тешко повреден возачот и негов сопатник

Пријави за змии во дворови на болница и факултет, од ЦУК апелираат на внимателност

Орце Костов