Автомобил паднал во Лакавичка река – тешко повреден возачот и негов сопатник

Од:

Во сообраќајна несреќа која се случила денеска рано наутро во Гостивар повредени се две лица од кои возачот се здобил со тешки повреди, а полесно е повреден и неговиот сопатник. Двајцата се од Гостивар, а до несреќата дошло кога возилото мерцедес излетало од патот и паднало во Лакавичка река.

„ во 04.15 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар – с.Падалиште, во с.Беловиште, патничко возило „мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Ј.Ј.(54) од Гостивар, излетало од патот и паднало во Лакавичка река. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, додека со телесни повреди се здобил неговиот сопатник А.Ф.(52) од Гостивар, констатирани во Медицински центар Гостивар.“ велат од МВР.

По овластување на јавен обвинител извршен бил увид на увидна екипа од ОВР Гостивар.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Страшна сообраќајка кај Лесковац: Загина жена од Македонија, четворица повредени

Катерина Ѓуровски

АХВ времено ја затвори кујната на угостителскиот објект во Гостивар по пријавите на труење со храна

Деветмина се затруле со храна во Гоствар, јаделе во ист угостителски објект

Ендокринологот Ваљбон Лимани избран за в.д. градоначалник на општина Гостивар

Двајца повредени во сообраќајка во центарот на Гостивар

Карамбол во Тетово – удрил во паркирани автомобили, повредени возачот и 19 годишен сопатник