reka

Македонија

Министерката Шекеринска се сретна со албанскиот амбасадорот Река

А1он
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска се сретна со амбасадорот на Република Албанија во Македонија Фатос Река. Како што соопшти Министерството за одбрана, Шекеринска изразила
Македонија

Средба на министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу со амбасадорот на Албанија, Фатос Река

А1он
Министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу, денеска, во Министерството за локална самоуправа оствари средба со со амбасадорот на Албанија во Република Македонија, Фатос Река. Амбасадорот
Македонија

Средба на министерот Дураки со албанскиот амбасадор Фатос Река

А1он
Министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураки денеска оствари протоколарна средба со албанскиот амасадор во Македонија Фатос Река, на која како што информираат,
Македонија

Се излеа Матејачка река во Липково, поплавено земјоделско земјиште и шест помошни објекти

А1он
Краткотрајниот пороен дожд, што вчера го зафати поширокиот кумановски регион, предизвика излевање на Матејачка река во општина Липково, која поплави шест помошни објекти и земјоделско
Македонија

Уредување на речните корита на Брегалница и Осојница

А1он
Оваа година ќе се менаџира градежно земјиште во сопственост на Република Македонија на Локалитетот „Никола Карев“, градежна парцела со површина од 3.990 метри квадратни наменета