brvenica

Македонија

Гори земјоделска задруга во тетовска Брвеница, пожарникарите со часови се обидуваат да го скротат огнот

А1он
Тетовските пожарникари неколку часа се борат со пожарот што попладнево избувна во објект на земјoделска задруга во селото Брвеница. Според првичните и неофицијални информации, еден
Македонија

Река: За да живееме концепт на една Република за сите, треба да постои реална еднаквост

А1он
Кандидатот за претседател Блерим Река во придружба на лидерите на Алијанса на Албанците и „Беса“ вечерва одржа митинг пред жителите на Брвеница. Во своето обраќање,
Македонија

Пендаровски во Брвеница : Обединети тргнавме заедно напред кон подобар живот, кон иднина во ЕУ и НАТО!

А1он
Успешните политики на домашен и меѓународен план резултираа со процес на ратификација на Протоколот за пристапување во НАТО, што не прави 30 земја членка на
Македонија

Започна втората фаза од поставувањето на канализација во Брвеница

А1он
Во општинскиот центар Брвеница денеска започнаа градежните работи од втората фаза за поставување на канализациска мрежа. Според планот работите треба да завршат за околу шест