bogovinje

Македонија

Кривична пријава против градоначалникот на Боговиње – изградил водовод без одобрение за градба

А1он
СВР Тетово поднесе кривична пријава против градоначалникот на Боговиње, тетовско, Албон Џемаили за „несовесно работење во службата“ и против фирма од Боговиње за сторено кривично
Македонија

Општина Боговиње доби 30 таблет-компјутери за ученици кои немаат уреди за онлајн настава

А1он
Општина Боговиње соопшти дека прифатиле донација од комапнијата Еколог Интернационал од 30 таблет-компјутери за ученици кои немаат таква опрема за следење настава од далечина. -Изразуваме
Македонија

Река: Имавме заробена држава, ние сме за слобода на гласачот

А1он
Кандидатот за претседател Блерим Река, кој доби поддршка од Беса и Алијансата за Албанците, вечерва во  Боговиње ја нагласи слободата на гласачот, а не, како
Македонија

Митинг на Беса во Боговиње под мото „За еден нов живот“

А1он
Движењето Беса вечерва одржа средба со жителите на општината Боговиње под мотото „За еден нов живот“. Според кандидатот за градоначалник во оваа општина во тетовско
Македонија

ДУИ ги претстави приоритетните проекти за развој на Боговиње

А1он
Демократската унија за интеграција вечерва во село Камјан во општина Боговиње, ја претстави изборната програма за претстојните локални избори. На митингот со минута молчење беше
Македонија

Кандидатите на ДУИ за градоначалници на Боговиње и Врапчиште ги претставија своите програми

А1он
Кандидатите на ДУИ за градоначалници на општините Боговиње, Берзах Бејтулау и на Врапчиште, Гајур Рушити денеска во партиското седиште во тетовска Мала Речица ги претставија
Македонија

Локализиран пожарот кај селото Јеловјане, општина Боговиње

А1он
Пожарот кај селото Јеловјане, општина Боговиње целосно е локализиран денеска околу 13 часот и 30 минути. Во гасењето учествувале два авиона што неколкупати го надлетувале
Македонија

Откриени 12 девојки кои работеле како пејачки и танчерки во угостителски објект во Боговиње

А1он
Дванаесет девојки од кои три странски и девет македонски државјанки биле затекнати синоќа при полициски претрес во угостителскиот објект „Баци“ во Боговиње, сопственост на Н.Ш
Македонија

ЗЕЛС: Осуда за убиството на градоначалникот на Боговиње Хазби Идризи

А1он
ЗЕЛС го осудува чинот на грозоморното убиство што беше извршено утрово врз градоначалникот на општина Боговиње, Хазби Идризи, долгогодишен член на Заедницата и активен учесник