vodovod

Македонија

Нека штрајкуваат колку сакаат, со нив не седнувам на маса – Арсовска нема да преговара со Синдикатот

Владата не помага, советниците на ВМРО ДПМНЕ го блокираат буџетот намерно, во јавните препријатија нема реални проблеми туку политички измислени од лица кои се борат
Македонија

СДСМ: Незаконски се отпушта претседател на синдикална организација во „Водовод и канализација“

А1он
„Отпуштањето на претседателот на синдикалната организација на ЈП „Водовод и канализација“ Стојанче Кашиковски е незаконско и спротивно на Колективниот договор. И според Законот и според
Македонија

ССМ: Директорот на Водовод продолжува со своето шерифско однесување, незаконски му даде отказ на претседателот на Син­дикатот

А1он
Сојузот на синдикати на Македонија денеска објави дека претседателот на синдикалната организација на „Водовод и канализација” Стојанче Кашински добил отказ од страна на в.д. директорот
Македонија

СДСМ: Стоилковски лаже – суши, за работата на ЈП „Водовод и канализација“ постои ревизија која не констатирала ниедна неправилност

А1он
Од СДСМ реагираат на денешната прес конференција на портпаролот на ВМРО ДПМНЕ, Наум Стоилковски. „ВМРО-ДПМНЕ не може да престане да шири лажни вести и невистини
Македонија

Весковски: Најкатегорично ги демантирам изнесените невистини и обвинувања од страна на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Генералниот директор на ЈП Водовод и канализација – Скопје, Душко Весковски, реагира прес конференцијата на портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Наум Стоилковски кој го обвини за
Македонија

Без вода утре неколку улици во Сингелиќ и Стајковци

А1он
Прекин во водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од улиците „Фуштанска“, „Јужноморавски бригади“, „Жегљане“, „Среќко Пужалка“, селото Стајковци и со намален притисок населбата
Македонија

ЈП Водовод и канализација – Скопје: Во минатите 4 години извршивме реконструкција и обнова на водоводната мрежа во должина од 66.3км

А1он
„Сакаме за посочиме дека ЈП Водовод и канализација – Скопје одржува водоводна мрежа во должина од 1300 км. Дефекти се случувале во минатото, се случуваат
Македонија

Нова лабораторија за молекуларна микробиологија со ПЦР детекција

А1он
Формирана е нова лабораторија за Молекуларна биологија во рамки на Одделението за микробиолошка лабораторија во која детекцијата за доказ на квалитетна и микробиолошки контролирана вода