zloupotreba

Македонија

(ВИДЕО) Дел од профилите кои регрутираат граѓани за големата интернет измама за пари веќе не се активни, струмичката СмартКлик пријавила злоупотреба на името

Александар Тодески
Многу луѓе ни кажаа дека името на нашата фирма е влезено во голема измама на интернет, сведочи Милан Савов од компанијата „СмартКлик“, чие име е
Економија

ФИТР го запира финансирањето на фирми што ја злоупотребиле државната помош

А1он
Фондот за иновации и технолошки развој ја запира реализацијата на проектите од компании што се најдоа на листата на УЈП за неисплатени минимални плати од
Македонија

Меѓаши: Партиите злоупотребуваат деца во кампањата, досега никогаш немало казни

А1он
До Првата детска амбасада во светот „Меѓаши“ од почетокот на ова политичка кампања пристигнале четири пријави и информации за прекршување на детските права или манипулација
Регион

Злоупотреба на службената должност и фалсификувани документи – приведени четири лица во северно Косово

А1он
Косовската полиција информира дека привела четири лица во Северна Митровица, поради непочитување на законите во текот на гласањето за вонредните парламентарни избори во земјата, јави