jp vodovod i kanalizacija

Економија

Акција на ЈП „Водовод и канализација“: Долговите ќе можат да се плаќаат на рати без пресметка на камата до 15 март

А1он
Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ спроведува акција со која долговите кои сите правни и физички лица ги имаат кон претпријатието може да се платат на
Македонија

Од Водовод апелираат да не се крадат решетките од сливниците

А1он
Откако беа украдени 15 решетки од сливници во скопската населба Ченто, од Водовод и канализација апелираат граѓаните поодговорно да се однесуваат кон атмосферската канализација. „Во
Македонија

Златко Перински нов в.д. директор на Водовод и канализација Скопје

А1он
Златко Перински e нов в.д. директор на ЈП Водовод и канализација Скопје информираат од Град Скопје. Во биографијата што ја лиферуваа од прес службата на
Македонија

„Водовод“ не ги послуша антикорупционерите: Избришани каматите на 396 неплаќачи на вода во ек на изборна кампања

Маја Илиевска-Пачемска
ЈП„Водовод и канализација“ не ги послуша антикорупцинерите и во ек на изборна кампања ги отпиша каматите на вкупно 396 неплаќачи на вода кои се обврзале
Македонија

Весковски: Фабрикуваните и непотпишани наводни документи со кои манипулира ВМРО-ДПМНЕ не се однесуваат на предметната јавна набавка

А1он
„Ја свикавме оваа прес конференција со цел да и се обратам на јавноста во врска со изнесените лаги и невистини од страна на ВМРО-ДПМНЕ за
Македонија

(ВИДЕО) Арсовски: Од извештаите на надзорната фирма се гледа дека на 20 август водоводот на ,,Варшавска” бил завршен

А1он
„Огромен скандал го тресе Град Скопје и ЈП Водовод и канализација и нивните челни лица Шилегов и Весковски, а институциите трет ден молчат. Завчера самото
Македонија

Арсовски: Три нови докази дека тендерот во ЈП Водовод бил наместен

А1он
Вчера јавното претпријатие Водовод и директорот Весковски признаа кривично дело, со тоа што во документите што ги пратија самите за избор на најповолен понудувач се
Македонија

СДСМ: Пропадна нова лага на ВМРО-ДПМНЕ, расте стравот во белиот дворец од извесниот пораз во Скопје на изборите

А1он
Како што се ближи денот на изборите така правопропорционално расте и стравот во ВМРО-ДПМНЕ од поразот што ги очекува во Град Скопје. Како што се
Македонија

Весковски: Трагикомични се клеветите изнесени од портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, барам јавно извинување од Арсовски

А1он
Смешни и трагикомични се денешните клевети изнесени од страна на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Арсовски, дадени пред почеток на претстојната изборна кампања за локалните избори,
Македонија

Поради преголема потрошувачка на вода не можат да се наполнат резервоарите во Радишани и во Гази Баба

А1он
Јавното претпријатие Водовод и канализација – Скопје апелира до скопјани рационално и внимателно да ја користат водата во деновите со екстремно високи температури. Особено да