bez voda

Македонија

Прекин на водоснабдувањето на неколку улици во Центар

А1он
Поради санирање на дефект на ул.„Самоилова“ бб во населба Центар, денеска со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од улиците „Самоилова“, „Банатска“ и „Јоаким Крчовски“. Водоснабдувањето,
Македонија

Улиците „Цветан Димов“ и „Христијан Тодоровски Карпош“ денеска без вода

А1он
Без вода денеска од 13:20 часот се корисниците од улиците „Цветан Димов“ и „Христијан Тодоровски Карпош“ во Чаир. Како што соопшти Регионалниот центар за управување
Македонија

Жителите на дел од „Партизанска“ во вторник без вода

А1он
Прекин на водоснабдувањето утре од 9 часот ќе имаат корисниците од булевар „Партизански Одреди“, на потегот од булевар „8 Септември“ до улица „Франклин Рузвелт“, непарни
Македонија

Во среда без вода повеќе скопски улици во Центар и Карпош

А1он
Прекин во водоснабдување утре од 8:30 часот ќе имаат корисниците од улиците „Димитрија Чуповски“, „11 Октомври“ и „Македонија“ во центарот на Скопје. Како што соопшти
Македонија

Утре без вода дел од скопската улица „Христо Татарчев“

А1он
Поради дефект на приклучна цевка ф-80 милиметри на улица „Христо Татарчев“ 10, прекин во водоснабдување утре ќе имаат корисниците на дел од истата улица од