saraj

Македонија

Најден запален автомобил во Сарај, МВР и Обвинителството проверуваат дали го возел пукачот од Ист Гејт

Александар Тодески
Обвинителството истражува дали пронајденото запалено возило во скопски Сарај е поврзано со човекот кој минатата недела во трговскиот центар Ист Гејт пукаше кон Раде Трајковски
Македонија

Голема роденденска тепачка во Сарај: Се истепаа 13 роднини, се удираа со тврди предмети

А1он
Полицијата извести дека денеска во 2.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во село Сарај, скопско, по претходно недоразбирање околу роденденска прослава, бил нарушен
Македонија

Дел од Сарај е без струја, жителите на Грчец влегле во системот на ЕВН и направиле хаварија

А1он
Заради противзаконските манипулации во мрежата направени од засега непознати лица од селото Грчец, кои довеле до хаварија во дистрибутивниот систем, поради што без снабдување со
Македонија

Шилегов: Реконструиравме 40 градски улици и изградивме четири нови булевари во Скопје

А1он
Градоначалникот на Град Скопје денес беше во посета на Скопските општини Сарај, Ѓорче Петров и Центар каде што оствари повеќе средби со граѓаните. На своите
Македонија

МВР ја потврди пљачката на „Езеро Треска“, зачестени кражби, засилени полициските контроли

Маја Илиевска-Пачемска
По објавите на „А1он“ дека цели приколки почнало да им снемува на камперите во Спортско – рекреативниот центар „Езеро Треска“, Министерството за внатрешни работи потврди
Македонија

Нова драма на „Езеро Треска“: Му ја украле приколката, ја нашол оставена на патот за Бојане

Маја Илиевска-Пачемска
Цели камп-приколки почнало да им снемува на камперите во Спортско–рекреативниот центар „Езеро Треска“, откако Општина Сарај најави расчистување на теренот и уривање на објектите околу
Видео Македонија

ВИДЕО: Пљачка на „Езеро Треска“, ги сечат канделабрите и ги ставаат во комбиња без регистрации

Маја Илиевска-Пачемска
Во Спортско – рекреативниот центар „Езеро Треска“ викендов се слушаат само моторни пили со кои се сече се што може да биде исечено во некогашните