saraj

Македонија

Шилегов: Реконструиравме 40 градски улици и изградивме четири нови булевари во Скопје

А1он
Градоначалникот на Град Скопје денес беше во посета на Скопските општини Сарај, Ѓорче Петров и Центар каде што оствари повеќе средби со граѓаните. На своите
Македонија

МВР ја потврди пљачката на „Езеро Треска“, зачестени кражби, засилени полициските контроли

Маја Илиевска-Пачемска
По објавите на „А1он“ дека цели приколки почнало да им снемува на камперите во Спортско – рекреативниот центар „Езеро Треска“, Министерството за внатрешни работи потврди
Македонија

Нова драма на „Езеро Треска“: Му ја украле приколката, ја нашол оставена на патот за Бојане

Маја Илиевска-Пачемска
Цели камп-приколки почнало да им снемува на камперите во Спортско–рекреативниот центар „Езеро Треска“, откако Општина Сарај најави расчистување на теренот и уривање на објектите околу
Видео Македонија

ВИДЕО: Пљачка на „Езеро Треска“, ги сечат канделабрите и ги ставаат во комбиња без регистрации

Маја Илиевска-Пачемска
Во Спортско – рекреативниот центар „Езеро Треска“ викендов се слушаат само моторни пили со кои се сече се што може да биде исечено во некогашните
Економија

Преку МСИП-проектот проширена и реконструирана општинската зграда во Сарај

А1он
Извршено е проширување и реконструкција на зградата на Општина Сарај преку Проектот за подобрување на општинските услуги (МСИП), што го спроведува Министерството за финансии со
Македонија

Руина и смет: спортско-рекреативниот комплекс „Треска“ се распаѓа

А1он
Некогаш едно од најубавите и најпознатите места за одмор во Скопје, спортско-рекреативниот центар „Треска“, е претворен во вистинска руина. Водата тече од сите страни и
Македонија

Жителите на Сарај ги предаваат старите печки на дрва и нафта

А1он
Во општина Сарај почна еколошка акција на Град Скопје и Владата за предавање старите печки кои користат нееколошки енергенси во замена за инвертер клима уреди