saraj

Македонија

Делови од општините Кисела Вода и Сарај утре без струја

А1он
Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Кисела Вода и Сарај, соопштуваат од РЦУК
Македонија

„Водовод“ исклучуваше диви приклучоци на мрежата во Глумово, Шишево и Сарај

А1он
ЈП „Водовод  и канализација“ исклучи диви приклучоци на водоводната мрежа во Глумово, Сарај и Шишево и против сите покрена прекршочни пријави, соопшти претпријатието. Акциите за
Македонија

Обвинителство: Отфрлена кривичната пријава против градоначалникот на Сарај за дивите платформи на Матка​

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје ја отфрли кривичната пријава против градоначалникот на Општина Сарај за кривични дела – Злоупотреба на службената положба и овластување од член
Македонија

Чаир, Гази Баба и Сарај со најмногу активни заболени од коронавирус во Скопје

Мери Јордановска
Чаир, Гази Баба и Сарај се општините каде што има најголем број активни заболени лица од Ковид-19, покажуваат најновите статистики на Институтот за јавно здравје
Македонија

ВИДЕО: Нова спортска сала во Сарај

А1он
Градоначалникот Петре Шилегов денеска присуствуваше и се обрати на свеченото пуштање во употреба спортската сала на средното училиште на Град Скопје „Сарај“. Ми претставува чест
Македонија

Беџети го обвини Заев дека му се јавил да ургира за смена на судија

Галена Николовска-Ризвановиќ
Градоначалникот на Општина Сарај, Блерим Беџети го обвини премиерот Зоран Заев дека му се јавил и побарал од него да влијае врз членовите на Судскиот
Видео Македонија

(ВИДЕО) Беџети: Нема да ги легализираме платформите на Матка ама нема ни да ги уриваме

А1он
Општина Сарај ќе ги одбие барањата за легализација на трите платформи на Матка, но сега нема да ги урива. Градоначалникот Блерим Беџети, вели дека ќе
Македонија

Директорот на КОВЗРГ, Даријан Сотировски во посета на општина Сарај

А1он
Денеска директорот на Комисијата за односи со верските заедници и религиозните групи Даријан Сотировски ја посети општина Сарај, каде оствари средба со градоначалникот г-дин Блерим