ezero treska

Видео Македонија СКЕН

Скен: Кој ќе го лапне „Езеро Треска” ?

Анита Петровска Рајковиќ
Над 20 години скапува езерото Треска. Сите влади најавуваа негово враќање но се остана само пуста желба. Општина Сарај не успеа да најдe инвеститор самa,
Македонија

„Треска“ наликува на депонија: Тоалет-школки, плакари, теписи, запален шут, исушено езеро

Кристијан Ландов
Езерото „Треска“ повеќе не наликува на спортско-рекреативен центар туку на депонија, полна со отпад и запалено ѓубриште. Вакви се најчестите коментари кои доаѓаат од посетителите
Македонија

МВР ја потврди пљачката на „Езеро Треска“, зачестени кражби, засилени полициските контроли

Маја Илиевска-Пачемска
По објавите на „А1он“ дека цели приколки почнало да им снемува на камперите во Спортско – рекреативниот центар „Езеро Треска“, Министерството за внатрешни работи потврди
Македонија

Нова драма на „Езеро Треска“: Му ја украле приколката, ја нашол оставена на патот за Бојане

Маја Илиевска-Пачемска
Цели камп-приколки почнало да им снемува на камперите во Спортско–рекреативниот центар „Езеро Треска“, откако Општина Сарај најави расчистување на теренот и уривање на објектите околу
Видео Македонија

ВИДЕО: Пљачка на „Езеро Треска“, ги сечат канделабрите и ги ставаат во комбиња без регистрации

Маја Илиевска-Пачемска
Во Спортско – рекреативниот центар „Езеро Треска“ викендов се слушаат само моторни пили со кои се сече се што може да биде исечено во некогашните
Македонија

Руина и смет: спортско-рекреативниот комплекс „Треска“ се распаѓа

А1он
Некогаш едно од најубавите и најпознатите места за одмор во Скопје, спортско-рекреативниот центар „Треска“, е претворен во вистинска руина. Водата тече од сите страни и
Македонија

Отпад, кучиња, непријатна миризба, кал, вака изгледа некогашниот рај за скопјани езеро Треска

А1он
Кал, непријатна миризба, загадена вода, домашни животни на испаша, расфрлен отпад, глутница кучиња, вака изгледа денес некогашното познато езеро Треска, кое беше рај и место