Дел од Сарај денеска без вода

Од:

Без вода денеска од 15:30 часот се корисниците од Сарај, Љубим и Матка во Општина Сарај.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради дефект на водоводен затварач (Шибер) Ф250мм во ПС Сарај.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.

Би можело да ве интересира

Скопски „Водовод“ бара зголемување на цената на вода за 30 денари, РКЕ предлага седум денари, конечната одлука ја носи Советот на општината

Ана Ололовска

Нека штрајкуваат колку сакаат, со нив не седнувам на маса – Арсовска нема да преговара со Синдикатот

А1он

СДСМ: Незаконски се отпушта претседател на синдикална организација во „Водовод и канализација“

ССМ: Директорот на Водовод продолжува со своето шерифско однесување, незаконски му даде отказ на претседателот на Син­дикатот

Ана Ололовска

СДСМ: Стоилковски лаже – суши, за работата на ЈП „Водовод и канализација“ постои ревизија која не констатирала ниедна неправилност

А1он

Весковски: Најкатегорично ги демантирам изнесените невистини и обвинувања од страна на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ

А1он