Дел од Сарај денеска без вода

Од:

Без вода денеска од 15:30 часот се корисниците од Сарај, Љубим и Матка во Општина Сарај.

dobivaj vesti na viber

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради дефект на водоводен затварач (Шибер) Ф250мм во ПС Сарај.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Стоилковски лаже – суши, за работата на ЈП „Водовод и канализација“ постои ревизија која не констатирала ниедна неправилност

А1он

Весковски: Најкатегорично ги демантирам изнесените невистини и обвинувања од страна на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ

А1он

Казнети 205 возачи во Чаир, Сингелиќ и Сарај

А1он

Без вода утре неколку улици во Сингелиќ и Стајковци

А1он

Шилегов: Реконструиравме 40 градски улици и изградивме четири нови булевари во Скопје

А1он

ЈП Водовод и канализација – Скопје: Во минатите 4 години извршивме реконструкција и обнова на водоводната мрежа во должина од 66.3км

Ана Ололовска