besa

Македонија

Беса: Го прифаќаме францускиот предлог, за време на уставните измени, да се отстрани „20%“ и да пишува албански јазик

А1он
Движењето Беса будно ја следи актуелната политичка состојба во земјава, особено во насока на деблокирање на евроинтегративниот процес на земјата по францускиот предлог, велат од
Македонија

Одземена лиценцата на „Беса Травел“

А1он
Министерството за економија денеска ја одзема лиценцата на туристичката агенција „Беса Травел“, објави министерот за економија Крешник Бектеши на неговиот Фејсбук профил. – По барање
Македонија

Реџепи се пријавил во полиција и рекол дека не бил исчезнат, бил кај пријател

А1он
Пратеникот од БЕСА Кастриот Реџепи денеска своеволно допшол во полициска станица, каде дал изјава дека никогаш не бил исчезнат, туку самоволно, без никаков притисок, со
Македонија

Реџепи: Беса да не презема избрзани чекори, в понеделник ќе разјаснам се

А1он
Пратеникот од Движењето БЕСА, Кастриот Реџепи најави дека во понеделник на прес-конференција ќе се појави пред новинарите. Тој ја повика неговата партија да не презема
Македонија

Касами: Убеден сум дека видеото на пратеникот Реџепи е направено под присила

А1он
Лидерот на Беса, Биљал Касами, го повика МВР да излезе со службена информација каде се наоѓа нивниот сопартиец Кастриот Реџепи и официјално да соопшти дека
Македонија

(ВИДЕО) Скендер Реџепи: Имаме надеж дека до полноќ може да се направи било што

Кристијан Ландов
Опозиционерите не губат надеж дека до вечер ќе обезбедат мнозинство за да изгласаат недоверба на Владата. Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи, не е зачуден од
Македонија

Хоџа обвини за закани и уцени: Соработката со опозициската АА-ААА ќе продолжи до соборување на овој режим

А1он
Врвот на опасноста на демократијата се достигнува кога преку недемократски форми, дури и на пратениците им се оневозможува слободното изразување на волјата, објави секретарот на
Македонија

ВИДЕО: Лидерот на БЕСА не е изненаден што неговиот пратеник не доаѓа да гласа за недоверба на Влада

Кристијан Ландов
Претседателот на БЕСА,Билал Касами, дојде во Собранието откако неговиот пратеник Кастриот Реџепи се откажа од гласање на недоверба на Влада. „Не сум изненаден“, рече Касами
Македонија

Зекири откако пратеникот на БЕСА не се појави во Собранието: Промена на играта

Кристијан Ландов
Генералниот секретар на Владата, Мухамед Зекири реагираше на социјалните мрежи откако еден од пратениците на Движењето Беса не дојде на седницата во Собранието. „Game change“,