besa

Македонија

БЕСА ги избра кандидатите за министри и заменици во новата Влада

А1он
Собранието на Движењето БЕСА одлучи Фатмир Лимани да биде кандидат за министер за социјална политика, демографија и млади, Бесар Дурмиши да биде кандидат за министер
Македонија

Седат Сулејмани избран за шеф на изборниот штаб на „Беса“ и коалицијата „Вреди“

А1он
Ние сме во пресрет на претседателските и парламентарните избори, Движењето БЕСА ги прави сите подготовки за историските избори кои ќе се одржат по неколку месеци,
Македонија

Сејдиу: Техничкиот ги навредува работниците, кабадаии во Собрание, кабадаии во Влада, кабадаии во полиција

А1он
Техничкиот премиер, како што и самото име кажува, вчера технички се појави во полициските канцеларии во Тетово. Кабадаии во Собрание, кабадаии во Влада, кабадаии во
Македонија

Беса: На средбата во Приштина со Курти и Конјуфца, присутните лидери ја посочија и идејата за претседател Албанец

А1он
Политичките случувања во двете земји, новите можности за соработка во насока на унапредување на позицијата на Албанците во Северна Македонија и европската перспективата на нашите
Македонија

Движење БЕСА: ДУИ, СДСМ криминалот и корупцијата се при крај

А1он
Северна Македонија се движи кон иднината со целосна надеж, достоинство и стабилност. Вчера во Собранието оставки поднесоа челниците на криминалот и корупцијата во земјава. Ова
Македонија

Движење БЕСА: Криминалците на ДУИ се заменуваат со криминалци на Ахмети

А1он
Партиските криминалци се заменуваат со нивни членови од семејството, кои се претенденти да станат поголеми криминалци од нив самите. Вака функционираат Али Ахмети и ДУИ
Македонија

БЕСА: ДУИ да не ја штити платата на Беким Незири од 3000 евра, туку и да го исклучи од партијата

А1он
Колку повеќе ДУИ сака да се прикажат како „проевропска“ партија, толку повеќе се покажува дека е за криминал и корупција. За да ги заштитат криминалот
Македонија

СДСМ бара БЕСА и ДПМНЕ да ја повлечат одлуката за уривање на крстот на Попова Шапка

А1он
СДСМ бара од коалицијата БЕСА и ДПМНЕ во општина Тетово да ја повлечат одлуката за уривање на верското обележје на Попова Шапка вели пратеничката на
Македонија

Беса: МВР да отвори најмалку 10 пунктови за вадење лични документи во Скопје и да го продолжи рокот за нивно издавање до септември 2014 година

А1он
МВР не успеа да организира издавање лични документи, кои граѓаните се обврзани да ги заменат до февруари следната година! Иако во услови на криза, граѓаните
Македонија

Муртезани: Беса бара продолжување на рокот за нови документи до септември и помали трошоци

А1он
МВР не успеа да организира издавање лични документи, кои граѓаните се обврзани да ги заменат до февруари следната година. Иако во услови на криза, граѓаните