besa

Македонија

Европски сојуз за промена: Ги почитуваме правoто на секоја вера, но сме против провокации со верски симболи

А1он
Претставници на партиите кои го сочинуваат Европскиот сојуз за промена денеска на прес-конференција истакнаа ставови во однос на поставувањето на крст во дворот на манастирската
Македонија

„Европски сојуз за промени“ е името на коалицијата на опозицискиот албански фронт

А1он
Европски сојуз за промени“ е името на коалицијата на опозицискиот албански фронт – Демократско движење, Движењето Беса и Алтернатива. Оваа денеска на прес-конференција го соопшти
Македонија

Ќе се почувствува молњата што доаѓа: Алтернатива, Беса и Демократско движење од следната недела официјално

А1он
Партиските тела на партиите кои го сочинуваат Албанскиот опозициски фронт Алтернатива, Движење Беса и Демократско Движење следната недела се очекува да донесат одлуки за официјализирање
Македонија

Талат Џафери, ДУИ и Алијанса го спасуваат Љубомир Јовески од интерпелација тврди албанската опозиција

А1он
Поминаа 15 дена, а претседателот на Собранието, Талат Џафери, не закажа пленарна седница за интерпелацијата за обвинителот Љубомир Јовески која ја поднесовме поради нашето основано
Македонија

БЕСА бара Владата да се огради од проектот „Отворен Балкан“

А1он
– Генералниот секретат на Движење Беса, Абдуш Демири на прес-конференција денеска побара Владата да се огради од проектот „Отворен Балкан“ и единствена ориентација да биде
Македонија

Дурмиши: Движењето Беса е отворена за сите политички партии кои имаат за цел промена на централната власт

А1он
Движењето Беса како опозициска партија е отворена за сите политички партии и преговори може да се случат со сите политички субјекти со единствена цел промена
Македонија

Претседателството на Алтернатива утре ќе разговара за соработка со Движењето Беса

А1он
Централното претседателство на политичката партија Алтернатива утревечер ќе одржи состанок. На средбата се очекува да се разгледа соработката со Движењето Беса, изјавија за МИА од