evropski sojuz

Македонија

Европски сојуз за промени: На 9 мај ќе се слави победата против овој корумпиран, антиевропски и антиграѓански режим

А1он
Иако без наше присуство, денес падна договор за датумот на следните парламентарни избори. За информација на јавноста, нашиот предлог беше тие да се одржат во
Македонија

Европски сојуз за промени со декларација за заеднички настап на изборите

А1он
Африм Гаши, Изет Меџити и Биљал Касами вечерва во Тетово потпишаа заедничка декларација на коалицијата Европски сојуз за промени за заеднички настап на претстојните парламентарни
Македонија

Европски сојуз за промена: Без член на албанската опозиција во ДИК, не може да има фер, слободни и демократски избори

А1он
Ардиан Демири од Европски сојуз за промена на денешната прес-конференција истакна дека Конкурсот за избор на член на Државната изборна комисија веќе е затворен и
Македонија

Европски сојуз за промена: Ги почитуваме правoто на секоја вера, но сме против провокации со верски симболи

А1он
Претставници на партиите кои го сочинуваат Европскиот сојуз за промена денеска на прес-конференција истакнаа ставови во однос на поставувањето на крст во дворот на манастирската