duraki

Македонија

Дураки до Заев: Поднесувам оставка, моето раководење ќе остави траен белег

Кристијан Ландов
Садула Дураки поднесе оставка на функцијата министер за животна средина и просторно планирање бидејќи е предложен за министер во новотo министерство за политички систем и
Македонија

Османи: Дураки е носител на институционалната и политичка меморија на ДУИ

А1он
Од петте министри во новиот владин состав четворица се млади кадри под 40 години сите образовани во европските држави. Садула Дураки е искусен политичар. Гледајќи
Македонија

Средба Дураки-Хамер: Швајцарија и Македонија ја прошируваат соработката

А1он
Министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураки денеска имаше средба со Клиф Хамер, регионален советник за инфраструктура и животна средина при швајцарската амбасада
Македонија

Средба на министерот Дураки со делегација на Европската Зелена партија

А1он
Министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураки, денеска се сретна со делегација на Европската Зелена партија предводена од копретседавачот на партијата Реинхард Бутикофер,
Македонија

Дураки – Жбогар: Да се интензивира соработката со ЕУ во областа на животната средина

А1он
Министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураки, денеска се сретна со амбасадорот на ЕУ во Македонија, Самуел Жбогар. Како што соопшти Министерството за
Македонија

Средба на министерот Дураки со албанскиот амбасадор Фатос Река

А1он
Министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураки денеска оствари протоколарна средба со албанскиот амасадор во Македонија Фатос Река, на која како што информираат,