zelena partija

Македонија

Заев на средба со генералната секретарка на Европската зелена партија

А1он
Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со генералната секретарка на “Европската зелена партија” Мар Гарсиа Санс придружувана од претседателката на “Демократска обнова на
Македонија

Спасовски: Одлуката на “Европските зелени” да го одржат годишното собрание во нашата земја е признание за нашите политики за животната средина

А1он
Премиерот Спасовски денеска ја прими генералната секретарка на “Европската зелена партија” Мар Гарсија Санс, која на средбата ја придружуваше Маја Морачанин, претседателка на партијата “Демократска
Македонија

Средба на министерот Дураки со делегација на Европската Зелена партија

А1он
Министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураки, денеска се сретна со делегација на Европската Зелена партија предводена од копретседавачот на партијата Реинхард Бутикофер,